Pozdrowienia z Polski

All products from 'Pozdrowienia z Polski' category

Pozdrowienia z Polski w formie pysznych pierniczków ręcznie dekorowanych lukrem królewskim.

Prezentowane przeze mnie pierniki dekoracyjne to mój autorski projekt pt. “Pozdrowienia z Polski”. Tworząc takie unikatowe pamiątki z Polski chciałam połączyć wszystko to, co najlepiej kojarzone jest z Polską. Smak prawdziwych pierników wypiekanych wg domowego przepisu, piękno Polskich gór, folkloru i tradycji przeniesione na ręcznie lukrowane, prawdziwe, naturalne pierniczki.

Mój  folklorystyczno – pierniczkowy projekt składa się z 3 różnych wzorów:

  • Duże pierniki dekoracyjne wypiekane w kształcie Polski, zawierające pozdrowienie np. “Greetings from Poland” wykonane w różnych językach – zgodnie z zamówieniem, oraz dekoracją przedstawiającą chłopca lub dziewczynkę w stroju ludowym. Krakowiak lub Krakowianka, Góral lub Góralka. Do tej pory wykonałam tylko kilka wzorów strojów ludowych, ale jestem otwarta na kolejne zamówienia z innych regionów Polski.
  • Pierniki dekoracyjne przedstawiające postać w stroju ludowym, pakowane w pudełeczko z okienkiem wielkości 12×20 cm;
  • Mniejsze biało – czerwone “Polski”, dekorowane jedynie napisem, pakowane w woreczek z celofanu.

Mam nadzieję, że udało mi się oddać wszystkie najważniejsze szczegóły strojów poszczególnych regionów polski, ponieważ jest to mój własny projekt od pomysłu do realizacji 😊 Pomysł na taką pamiątkę z Polski pojawił się bardzo spontanicznie, chociaż praca nad tym projektem zajęła mi troszkę czasu. Wszystkie wzory są mojego autorstwa, postacie rysowałam wiele razy za każdym razem ulepszając wcześniejszą wersję, aż powstały piękne piernikowe ludziki. Do tej pory wykonałam pierniczki przedstawiające strój kaszubskistrój żywieckistrój krakowski i strój łowicki. 

Pierniczki wypiekane wg. tradycyjnego domowego przepisu, z wykorzystaniem prawdziwego miodu wielokwiatowego i przypraw korzennych. Dekorację stanowi Lukier Królewski, barwiony barwnikami spożywczymi. Pierniki mogą być bardzo twarde, ponieważ zależy to od wilgotności. Jeśli chciałbyś zjeść je ze smakiem, żeby były pysznie miękkie, możesz je otworzyć i zostawić na kilka dni na paterce, a nabiorą wilgoci z powietrza (działa tylko jeśli masz wilgotne powietrze) lub zamknąć je na noc razem z kromką świeżego chleba, a przejmą jego wilgoć. Będzie pysznie 😉

Minimalne zamówienie pierników to 5 sztuk tego samego wzoru. 

Termin minimalnej trwałości to 12 miesięcy.

Jeśli chciałbyś złożyć zamówienie, lub masz więcej pytań, napisz do mnie korzystając z formularza kontaktowego.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Pinterest
fb-share-icon